flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Інструкція з питань цивільного захисту в Деснянському районному суді м. Чернігова

Деснянський районний суд м. Чернігова

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ІНСТРУКЦІЯ З ПИТАНЬ ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ

В ДЕСНЯНСЬКОМУ РАЙОННОМУ СУДІ М. ЧЕРНІГОВА

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

м. Чернігів

 

ЗАТВЕРДЖЕНО

Наказ голови Деснянського

районного суду м. Чернігова

від 23.11.2017 № 40-д/г

 

 

ІНСТРУКЦІЯ

з питань цивільного захисту в Деснянському районному суді м. Чернігова

 

  1. Загальні положення

 

Інструкція розроблена згідно з Кодексом цивільного захисту України і Правилами техногенної безпеки у сфері цивільного захисту в установах, організаціях та на небезпечних територіях.

Дана інструкція обумовлює дії керівного складу, суддів, працівників апарату Деснянського районного суду м. Чернігова (далі – суд) та відвідувачів у випадку виникнення надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру, встановлює основні вимоги у галузі цивільного захисту та техногенної безпеки.

Інструкція є обов'язковою для вивчення та виконання всіма суддями та працівниками апарату суду.

Залежно від існуючої або прогнозованої обстановки з питань цивільного захисту та надзвичайних ситуацій в суді може бути встановлений один із трьох режимів функціонування об’єктової ланки функціональної або територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту, зокрема: режим повсякденного функціонування, режим підвищеної готовності та режим надзвичайної ситуації. Режими встановлюються органами виконавчої влади, а у окремих випадках на території підприємства – головою суду або особою, яка виконує його обов’язки.

 

  1. Характеристика можливої обстановки в районі суду при виникненні надзвичайної ситуації

 

2.1. Деснянський районний суд м. Чернігова розташований у центральній частині міста Чернігова. Суд у зону можливої небезпеки від потенційно-небезпечних об’єктів не потрапляє. Вірогідне виникнення надзвичайних ситуацій метеорологічного характеру, аварії на комунальних мережах, пожежі.

2.2. Окремі пошкодження будівель та споруд суду може отримати внаслідок виникнення великого стихійного лиха, наприклад, снігових бур, смерчів, ураганів. Може статися пошкодження віконних блоків. Внаслідок падіння дерев знаходження у той час працівників поза будівлі може привести до їх ураження.

  1. Порядок оповіщення працівників про загрозу виникнення надзвичайних ситуацій

3.1. Оповіщення суддів та працівників апарату суду щодо надзвичайних ситуацій проводиться у неробочий час – телефоном відповідальною особою з питань цивільного захисту. Залежно від обстановки оповіщається й решта персоналу.

 

3.2. При отриманні інформації про надзвичайну подію вмикають сирени, виробничі гудки, що буде означати подання попереджувального сигналу «Увага всім!». Після чого негайно приводяться у готовність радіо- та телеприймачі для прийняття повідомлення.

 

3.3. Кожний суддя та працівник апарату суду повинен знати сигнали оповіщення цивільного захисту та вміти правильно діяти в умовах загрози та виникнення надзвичайних ситуацій.

 

  1. Порядок виділення автотранспорту для проведення евакуації

 

4.1. При проведенні термінової евакуації суддів, працівників апарату суду та відвідувачів з небезпечних зон залучається службовий транспорт суду.

 

  1. Додержання протиепідемічних заходів при загрозі розповсюдження небезпечних інфекційних захворювань

 

5.1. Якщо на території суду або поблизу нього виникла небезпека розповсюдження особливо небезпечних інфекційних захворювань, усі судді та працівники апарату суду повинні суворо виконувати вимоги санітарно-епідеміологічної служби щодо проведення термінової профілактики та імунізації, ізоляції та лікування виявлених хворих, дотримуватися режиму із запобігання розповсюдженню інфекції.

 

5.2. При необхідності судді та працівники апарату суду, які прибули на роботу, повинні проходити санітарну обробку, дезінфекцію або міняти одяг, а водій транспортного засобу – здійснювати спеціальну обробку автотранспорту, а також виконувати інші вимоги та заходи, які перешкоджають розповсюдженню особливо небезпечних інфекційних захворювань.

 

  1. Збереження матеріальних цінностей у період загрози та виникнення надзвичайних ситуацій

 

 

 

  1. Особливості дій працівників при деяких надзвичайних ситуаціях

 

7.1. При загрозі хімічного ураження оповіщаються всі судді, працівники апарату суду та відвідувачі, які знаходяться на території суду.

 

7.2. Вентиляційні установки та кондиціонери терміново вимикаються, закриваються вікна, двері, кватирки, приміщення герметизуються. Вихід із будівлі й вхід до неї припиняється до особливого розпорядження голови суду або особи, яка виконує його обов’язки.

 

7.3. Суддям та працівникам апарату суду видаються засоби індивідуального захисту, одночасно вживаються заходи із забезпечення відвідувачів ватно-марлевими пов’язками.

 

7.4. При виникненні пожежі в суді всі судді та працівники апарату суду зобов’язані суворо виконувати вимоги Інструкції з пожежної безпеки, евакуацію проводити згідно з Планом евакуації, які розміщені на кожному поверсі.

7.5. При надходженні анонімної інформації про загрозу на території Суду або поблизу нього терористичного акту працівник, який прийняв її, повинен терміново доповісти голові суду або особі, яка виконує його обов’язки та до правоохоронних органів і діяти згідно з розпорядженнями та рекомендаціями.

 

 

Відповідальна особа:

Старший судовий розпорядник суду  ____________________ О.О. Маринченко