flag Судова влада України

Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

Історична довідка про створення суду

Історична довідка

про створення Деснянського районного суду м. Чернігова

 

Указом Президії Верховної Ради УРСР від 22.12.1973 «Про утворення районів в деяких містах Української РСР» та постановою Ради Міністрів УРСР від 03.01.1974 місто Чернігів було поділено на два райони Деснянський та Новозаводський.

Відповідно до постанови Президії Верховної Ради УССР від 17.01.1974 року № 2381-VIII в місті Чернігові були створені Деснянський та Новозаводський районні народні суди. Цією ж постановою ліквідований  Чернігівський міський народний суд.

Відповідно до постанови Президії Верховної Ради УРСР від 17.01.1974 року «Про внесення змін до постанови Президії Верховної Ради УРСР «Про сітку районних (міських) народних судів УРСР та число народних суддів» та у відповідності зі ст.ст. 67-69 «Положення про вибори районних (міських) народних судів УРСР», виконком Чернігівської обласної Ради депутатів трудящих своїм рішенням № 61 від 04.02.1974 року призначає вибори суддів на 24.02.1974 року, оскільки на той час посади народних суддів були виборними.

 Після проведення виборів обрано народними суддями: голова суду - Милиця Микола Якович, судді - Лучкін Анатолій Степанович, Островерхова Зоя Анатоліївна, Вакуленко Людмила Федосіївна.

Також у 1974 року були прийняті на посади працівників суду: судові виконавці – 3, бухгалтер – 1, завідувач канцелярією – 1, секретар суду – 2, секретар судових засідань – 4, архіваріус – 1, діловод-друкарка – 1, кур’єр - прибиральниця – 2.

З травня 1988 року Деснянський районний народний суд м. Чернігова очолює Добрянський Віталій Віталійович.

В середині 90-х років рішенням Міністерства юстиції та Верховного суду України у всіх областях були створені міжрайонні (окружні) суди. Так був створений Деснянський окружний суд, у склад якого входило 11 суддів Новозаводського та Деснянського районних народних судів, це було потрібно оскільки деякі цивільні та кримінальні справи необхідно було розглядати колегіально.

У 1992 році посади суддів займали: голова суду – Добрянський Віталій Віталійович, судді - Кузнецова Людмила Федосіївна, Редька Анатолій Григорович, Розинко Володимир Миколайович, Хромець Надія Іванівна, суддя-стажер – Лакіза Ганна Петрівна.

У 1992 році кількість працівників згідно штатного розпису складала: помічник голови –1, консультант – 1, секретар судових засідань – 5, секретар суду – 4, друкарка – 2, водій – 1, прибиральниця – 3, старший судовий виконавець – 1, судовий виконавець – 6.

У березні 1993 році Деснянський районний народний суд м. Чернігова змінює свою назву на Деснянський районний суд м. Чернігова.

21 червня 2001 року Президентом України були внесені зміни до Законів України, якими існуючі районні та міські суди були перейменовані в місцеві, як суди першої інстанції.

18 січня 2008 головою Деснянського районного суду м. Чернігова призначено Алексеєву Валентину Вікторівну, яка його очолювала до листопада 2008 року.

У лютому 2009 року головою Деснянського районного суду м. Чернігова призначено Кузюру Миколу Миколайовича, який очолює суд до теперішнього часу.

10 листопада 2006 року Деснянський районний суд м. Чернігова включено до  списку юридичних осіб – джерел формування Національного архівного фонду України, які передають документи до архівного відділу Чернігівської міської ради.

 

  1. Історія установи - фондоутворювача.

 

         Відповідно до штатного розпису, затвердженого Головою судової адміністрації України Балаклицьким І.І. станом на 01.01.2007 року  структура Деснянського районного суду міста Чернігова була наступна:

         До кінця 2007 року суттєвих змін у структурі суду не відбулось.       

 

         Відповідно до штатного розпису, затвердженого Головою судової  адміністрації України Балаклицьким І.І. станом на 01.01.2008 року вводиться до штатного розпису Деснянського районного суду міста Чернігова:

         До кінця 2008 року суттєвих змін у структурі суду не відбулось.       

 

         У 2009 році суттєвих змін у структурі суду не відбулось. 

 

         Відповідно до штатного розпису, затвердженого Головою судової адміністрації України Балаклицьким І.І.  станом на 01.01.2010 року вводиться до штатного розпису Деснянського районного суду міста Чернігова:

         До кінця 2010 року суттєвих змін у структурі суду не відбулось.       

 

         Відповідно до переліку змін до штатного розпису, затвердженого Начальником територіального управління державної судової адміністрації в Чернігівської області Вовченко В.І. станом на 01.02.2011 року вводиться до штатного розпису Деснянського районного суду міста Чернігова:

         До кінця 2011 року суттєвих змін у структурі Деснянського районного суду міста Чернігова не відбулось.

 

         У  2007–2011 роках змін у найменуванні, підпорядкуванні, завданнях,  функціях та напрямках діяльності  Деснянського районного суду міста Чернігова не відбулось.

         У  2012-2015 роках змін у найменуванні , підпорядкуванні, завданнях,  функціях та напрямках діяльності  Деснянського районного суду міста Чернігова не відбулось.

 

         Відповідно до переліку змін до штатного розпису, затвердженого Начальником територіального управління державної судової адміністрації в Чернігівської області Целуйко М.Ф.  станом на 01.03.2015 року виводиться зі штатного розпису Деснянського районного суду міста Чернігова:

         До кінця 2015 року суттєвих змін у структурі Деснянського районного суду міста Чернігова не відбулось.

 

 

Завідувач архіву                                                                           Г.В.Величко