flag Судова влада України

Історична довідка про створення суду

Історична довідка
про створення Деснянського районного суду м. Чернігова

 

     Указом Президії Верховної Ради УРСР від 22.12.1973 «Про утворення районів в деяких містах Української РСР» та постановою Ради Міністрів УРСР від 03.01.1974 місто Чернігів було поділено на два райони Деснянський та Новозаводський. 
     Відповідно до постанови Президії Верховної Ради УССР від 17.01.1974 року № 2381-VIII в місті Чернігові були створені Деснянський та Новозаводський районні народні суди. Цією ж постановою ліквідований Чернігівський міський народний суд.
     Відповідно до постанови Президії Верховної Ради УРСР від 17.01.1974 року «Про внесення змін до постанови Президії Верховної Ради УРСР «Про сітку районних (міських) народних судів УРСР та число народних суддів» та у відповідності зі ст.ст. 67-69 «Положення про вибори районних (міських) народних судів УРСР», виконком Чернігівської обласної Ради депутатів трудящих своїм рішенням № 61 від 04.02.1974 року призначає вибори суддів на 24.02.1974 року, оскільки на той час посади народних суддів були виборними.
     Після проведення виборів обрано народними суддями: голова суду - Милиця Микола Якович, судді - Лучкін Анатолій Степанович, Островерхова Зоя Анатоліївна, Вакуленко Людмила Федосіївна.
     Також у 1974 року були прийняті на посади працівників суду: судові виконавці – 3, бухгалтер – 1, завідувач канцелярією – 1, секретар суду – 2, секретар судових засідань – 4, архіваріус – 1, діловод-друкарка – 1, кур’єр - прибиральниця – 2.
     З травня 1988 року Деснянський районний народний суд м. Чернігова очолює Добрянський Віталій Віталійович.
     В середині 90-х років рішенням Міністерства юстиції та Верховного суду України у всіх областях були створені міжрайонні (окружні) суди. Так був створений Деснянський окружний суд, у склад якого входило 11 суддів Новозаводського та Деснянського районних народних судів, це було потрібно оскільки деякі цивільні та кримінальні справи необхідно було розглядати колегіально.
     У 1992 році посади суддів займали: голова суду – Добрянський Віталій Віталійович, судді - Кузнецова Людмила Федосіївна, Редька Анатолій Григорович, Розинко Володимир Миколайович, Хромець Надія Степанівна, суддя-стажер – Лакіза Ганна Петрівна.
     У 1992 році кількість працівників згідно штатного розпису складала: помічник голови –1, консультант – 1, секретар судових засідань – 5, секретар суду – 4, друкарка – 2, водій – 1, прибиральниця – 3, старший судовий виконавець – 1, судовий виконавець – 6.
     У березні 1993 році Деснянський районний народний суд м. Чернігова змінює свою назву на Деснянський районний суд м. Чернігова.
    21 червня 2001 року Президентом України були внесені зміни до Законів України, якими існуючі районні та міські суди були перейменовані в місцеві, як суди першої інстанції.
    18 січня 2008 головою Деснянського районного суду м. Чернігова призначено Алексеєву Валентину Вікторівну, яка його очолювала до листопада 2008 року.
    У лютому 2009 року головою Деснянського районного суду м. Чернігова призначено Кузюру Миколу Миколайовича, який очолює суд до теперішнього часу.