Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
ЗАТВЕРДЖУЮ
Голова Деснянського
районного суду м. Чернігова
__________________ Микола КУЗЮРА
30 грудня 2022 року
Інформація
щодо діяльності уповноважених осіб та відповідальних осіб
з питань запобігання та виявлення корупції Деснянського районного суду м. Чернігова за 2022 рік
На виконання вимог Закону України «Про запобігання корупції»
від 14 жовтня 2014 року № 1700-VII, із змінами (далі – Закон), у Деснянському районному суді м. Чернігова (далі – суд) проведено ряд заходів.
Так, з метою підвищення ефективності здійснення заходів щодо запобігання i протидії корупції в суді, на підставі листа Державної судової адміністрації України від 16 серпня 2021 року № 20-15519/21 про надання інформації, листа Національного агентства з питань запобігання корупції (далі – Національне агентство) від 13 вересня 2021 року № 22-03/68157-21, роз’яснень Національного агентства окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» від 13 вересня 2021 року № 22-03/68157-21 та Типового положення про уповноважений підрозділ (уповноважену особу) з питань запобігання та виявлення корупції, затвердженого наказом Національного агентства від 27 травня 2021 року № 277/21, наказом голови суду від 29 липня 2022 року № 56-д/г затверджено Положення про уповноважених осіб з питань запобігання та виявлення корупції в суді, визначено уповноважених осіб з питань запобігання та виявлення корупції, з покладенням на них відповідних завдань та функцій.
Також судом з метою виконання вимог статті 531 Закону України «Про запобігання корупції» щодо забезпечення функціонування внутрішніх каналів повідомлення про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень відповідну інформацію про працівників апарату суду, відповідальних за роботу з повідомленнями про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень Закону направлено до Державного підприємства «Центр судових сервісів».
Технічною підтримкою користувачів Державного підприємства «Центр судових сервісів» створено електронну скриньку, до якої надано доступ відповідальним за роботу з повідомленнями про можливі факти корупційних або пов'язаних з корупцією правопорушень та повідомлено, що на сторінці суду, в складі Порталу Судова влада України, буде розміщено форму для повідомлення про можливі факти корупційних або пов'язаних з корупцією правопорушень.
Вказана форма, після заповненні користувачем, буде в автоматичному режимі направлятися до суду на створену електронну пошту для повідомлень про можливі факти корупційних або пов'язаних з корупцією правопорушень - anticor_reports@ds.cn.court.gov.ua.
Відповідно до Плану роботи уповноважених та відповідальних осіб з питань запобігання та виявлення корупції Деснянського районного суду м. Чернігова (далі – суд) на 2022 рік, затвердженого головою суду та погодженого з керівником апарату суду уповноваженими та відповідальними особами з питань запобігання та виявлення корупції суду (далі – уповноважені особи) здійснено ряд заходів.
Однак, деякі з визначених заходів з об’єктивних причин виконані не в повному обсязі, зокрема у зв’язку зі збройною агресією російської федерації проти України, введенням в Україні воєнного стану відповідно до Закону України «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24 лютого 2022 року № 2102-ІХ, проведенням активних військових дій на території м. Чернігова та Чернігівської області протягом лютого-квітня 2022 року строки установлюються з урахуванням положень Закону України «Про захист інтересів суб'єктів подання звітності та інших документів у період дії воєнного стану або стану війни» від 03 березня 2022 року № 2115-IX, із змінами і доповненнями, Роз’яснень Національного агентства з питань запобігання корупції (далі – Національне агентства) від 28 лютого 2022 року № 2 щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю в умовах воєнного стану та Роз’яснень Національного агентства № 4 від 07 березня 2022 року щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю в умовах воєнного стану (подання декларації, повідомлення про суттєві зміни в майновому стані, повідомлення про відкриття валютного рахунка в установі банку-нерезидента, проведення перевірок. Тобто, декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі – декларація) подаються протягом трьох місяців після припинення чи скасування воєнного стану або стану війни за весь період обов’язку подати документи.
Так, перевірка факту подання декларацій суб’єктами декларування та повідомлення Національного агентства про випадки неподання чи несвоєчасного подання таких декларацій у визначеному законодавством порядку відтерміновується до законодавчо визначеного строку подання декларацій, про що у листі від 24 листопада 2022 року № 22-03/24055-22 зазначено Департаменті запобігання та виявлення корупції Національного агенства.
Також уповноважені підрозділи (уповноважені особи) звільняються від обов’язку подання Національному агентству інформації про результати своєї діяльності у 2021 році.
У даному листі також порушено інші питання про організацію роботи із запобігання та виявлення корупції з урахуванням продовження відповідно до Указу Президента України від 07 листопада 2022 року № 757/2022 строку дії воєнного стану в Україні, зокрема:
Крім того, на запит Державної судової адміністрації України Національним агентством надано роз’яснення згідно із листом від 13 вересня 2021 року № 22-03/68157/21 стосовно утворення (визначення) уповноважених підрозділів (осіб) з питань запобігання та виявлення корупції в судах, забезпечення функціонування внутрішніх каналів повідомлення про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень та з інших питань.
Вказані вимоги Закону України «Про запобігання корупції» судом дотримано, здійснено відповідні заходи.
Щодо необхідності затвердження антикорупційної програми Національне агентство встановило, що для місцевих та апеляційних судів, які є державними органами, обов’язку приймати антикорупційні програми не передбачено, оскільки їх юрисдикція не поширюється на всю територію України.
У суді протягом січня-лютого 2022 року проведена робота щодо надання суддям та працівникам апарату суду (далі – працівники суду) інформаційно-правової та методичної допомоги в заповненні декларації. Усі працівники суду отримали довідки про доходи за 2021 рік. Працівники суду, звільнені у 2021році, а також присяжні поінформовані про необхідність подання вищезазначених декларацій за минулий рік. Питання заповнення електронних декларацій розглядалось на нараді, проведено 1 позапланове заняття (тренінг) щодо порядку та строків заповнення електронних декларацій за участю представника Державної судової адміністрації України. За результатами вжитих заходів порушень з боку працівників суду та звільнених у 2021 році осіб щодо своєчасності подання щорічної електронної декларації не допущено з урахуванням відтермінування подання декларацій. Порушень діючого законодавства не зафіксовано.
У грудні 2021 року головою суду затверджено План заходів щодо попередження та профілактики корупційних діянь в Деснянському районному суді м. Чернігова на 2022 рік. Зазначені планом заходи виконано на протязі календарного року визначеними у ньому відповідальними особами. Розроблено План заходів щодо попередження та профілактики корупційних діянь на 2023 рік.
Крім того, відповідно до Закону України «Про запобігання корупції», Методичних рекомендацій щодо організації роботи із повідомленнями про корупцію, внесеними викривачами, затверджених рішенням Національного агентства від 06 липня 2017 року № 286, та з метою забезпечення належної організації роботи у суді із повідомленнями про порушення вимог Закону, внесеними викривачами, наказом голови суду від 26 листопада 2018 року № 22-д/г затверджено Порядок щодо організації роботи у Деснянському районному суді м. Чернігова із повідомленнями про корупцію, внесеними викривачами.
Цим наказом також визначено працівників апарату суду, залучених до роботи із повідомленнями про корупцію: за ведення реєстрації кореспонденції щодо порушення вимог Закону, внесеними викривачами та уповноваженими працівниками суду, відповідальних осіб за розгляд повідомлення щодо порушення вимог Закону, внесеними викривачами.
Крім того визначено, що голова суду, а у разі його відсутності – особа, яка виконує його обов’язки, є відповідальними за надання відповіді на повідомлення про корупцію та вжиття відповідних заходів реагування щодо винної особи, у тому числі, повідомлення уповноваженому органу з питань корупції.
Письмове повідомлення може надійти:
Усне повідомлення може надійти засобами телефонного зв’язку на номер телефону (0462) 674346.
Механізм надання повідомлень суду:
Для ефективного прийому повідомлень складено опитувальний лист (додаток 3 до Порядку).
Особистий прийом здійснюється головою суду або особою, яка виконує його обов’язки: понеділок-четвер з 08.00 год. до 17.00 год та п’ятниця – з 08.00 год. до 16.45 год., про що розміщено інформацію в доступному місці.
У разі направлення повідомлення поштою у ньому слід робити позначку такого змісту: «Про корупцію».
Відповідну інформацію розміщено на офіційному веб-сайті суду.
До Плану виробничого навчання працівників апарату суду на 2022 рік та Плану роботи суду на 2022 рік внесено вивчення вимог Закону України «Про запобігання корупції», акцентовано увагу на зміни, внесені до нього.
У січні – лютому 2022 року особлива увага зверталась на питання, пов’язані із порядком заповнення електронних декларацій та інших питань фінансового контролю. Розроблено та затверджено перелік нормативно-правових актів з питань запобігання корупції, проводиться моніторинг змін до них в частині, що стосується посадових осіб суду. Під час нарад за участю працівників суду додатково проводились роз’яснення вимог антикорупційного законодавства, надавались консультації працівникам суду з цього приводу.
У 2022 році в суді конкурси на заняття посади державної служби не оголошувалися у зв’язку з введенням військового стану та на підставі вимог Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» від 15 березня 2022 року № 2136-ІХ, яким передбачена можливість призначення у період дії воєнного стану особи на посаду державної служби без конкурсного відбору, обов’язковість якого передбачена законом, та за результатами співбесіби, до призначення на дану посаду переможця конкурсу, але не більше 12 місяців з дня припинення чи скасування воєнного стану.
Під час оформлення працівників апарату суду організовано проведення перевірки щодо додержання вимог статті 25 Закону України «Про запобігання корупції» (обмежень щодо сумісництва та суміщення із іншими видами діяльності). За результатами перевірки порушень зазначених обмежень не допущено. Особи призначені на державну службу ознайомлені із Загальними правилами етичної поведінки державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування.
Також на офіційному веб-сайті суду розміщено інформацію з питань запобігання корупції.
У звітному періоді за вчинення корупційних правопорушень або правопорушень, пов’язаних із корупцією працівники суду не притягались.
Упродовж 2022 року вживались заходи щодо недопущення виникнення реального, потенційного конфлікту інтересів. У поточному році повідомлень про конфлікт інтересів не надходило.
Здійснювався моніторинг засобів масової інформації на предмет опублікування відомостей про вчинення корупційних або пов’язаних із корупцією дій працівниками Служби. Протягом 2022 року таких фактів із засобів масової інформації Службою отримано не було.
Уживались заходи щодо дотримання вимог конфіденційності у разі отримання повідомлень від працівників Служби про порушення вимог Закону «Про запобігання корупції» іншою особою. Протягом 2022 року інформації про порушення вимог Закону «Про запобігання корупції» від працівників суду не надходило.
У 2022 році громадяни із повідомленням про вчинення корупційних дій до посадових осіб працівників суду не звертались, запитів про надання інформації про діяльність щодо запобігання корупції від громадських об’єднань або громадян не надходили.
Складено План роботи уповноважених та відповідальних осіб з питань запобігання та виявлення корупції суду та План заходів щодо попередження та профілактики корупційних діянь в суді на 2023 рік.
Уповноважені особі з питань запобігання
та виявлення корупції в суді:
Керівник апарату суду Тетяна ПІКА
Заступник керівника апарату суду Ліда ДАВИДЕНКО